Blue Flower

Zajedništvo pod našim logom

 

Pogledajte malo našu školu i njen okoliš. Što vidite? Školu  čuvaju i štite visoki hrastovi. Svi znamo da je glavno obilježje hrasta žir, ali i njegov neobičan list. Upravo se taj list nalazi na logu naše škole, a ove se godine taj logo našao i na uniformama koje nosimo. U našoj školi, kao i u  nekim školama grada Zagreba  koje su se za to anketama odlučile nakon prošlogodišnje  gradonačelnikove  inicijative, učenici su dobili školske uniforme. Uniforme je proizvelo poduzeće URIHO koje zapošljava osobe s invaliditetom.  

Na početku školske godine svaki je učenik dobio svoj komplet, jednu  majicu dugih rukava, dvije majice kratkih rukava, jednu majicu/trenirku i jedan  par tenisica. Majice su tamnoplave,  zapravo indigo boje, trenirka je crna, a tenisice bijele. Meni se osobno  boje sviđaju,  jedino su  tenisice mogle biti neke druge, tamnije boje jer se stvarno brzo zaprljaju… Mislim da je dobro što uniforma nije  obvezna za svaki dan, ali ipak mislim da bismo ih  trebali stalno  nositi. Postoje različiti stavovi djece u našoj školi što se tiče uniforme, ali tri su najzastupljenija. Neki ih nikada,  baš nikada ne nose. Postoje  oni koji ih nose neprestano. Treći su, naravno, oni koji čekaju da im mama opere uniformu da bude spremna za nošenje i ponovno prljanje. Učenici koji ih ne nose  su ih prerasli ili su jednostavno protiv tih uniforma, a može biti da im se jednostavno nešto kod njih ne sviđa. Ali kako je, tako je! Većina je odlučila.  Svatko ima svoju uniformu, a nama je naša najljepša i ponosimo se njome jer je naša. Pod znakom hrastova lista, svi učenici naše škole su jedno!

Karla Krištić, 6.b